Twitter Seo Ne Demektir?

Twitter Seo Ne Demektir?

Twitter son yıllarda kullanılırlığını iyice arttıran sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. Son dönemlerde tüm dünyada en çok kullanılan uygulamalardan biri olan twitter uygulaması kendini üst sıralara taşıyıp daha fazla tanınmak için birçok fırsat sunan uygulama özelliklerine sahiptir. Bu özellik hem bireysel kullanıcılar hem de kurumsal twitter kullanıcıları için birçok avantaj barındırmaktadır. Twitter arama motorları içerisinde en fazla bilgi içeren sosyal medya uygulamalarından biri olduğundan arama motorlarında üst sıralarda görüntülenebilmek için bazı özelliklerine dikkat etmek bunları iyi bilmek gerekmektedir. Twitter Seo uygulaması da bu özelliklerden biri olmaktadır. Twitter Seo uygulaması doğru kullanıldığında arama motorlarında yapılan aramalarda twitter hesabınız en üst sıralarda gözükecek böylece marka bilinirliğiniz artmış olacaktır.

Twitter Seo Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Twitter Seo uygulamasının başarılı şekilde işlerlik kazanmasında birinci kural twitter hesap adınızın doğru bir şekilde ifade edilmesidir. Kafa karışıklığına neden olmamak için tüm sosyal medya hesaplarında aynı isimle var olmanız Seo uygulamasında önemlidir. Eğer seçtiğiniz kullanıcı adı başka bir kullanıcı tarafından hali hazırda kullanımda ise noktalama işaretleri ve sayılardan yararlanarak kullanıcı adınızı güncelleyebilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken kullandığınız sembollerin sizi tanımlarken kullanıcı adınızdan uzaklaşmaması olmalıdır.

Twitter hesabınızın açıklama bölümü hesabınızı ve sizi tanımlamada en önemli kısımlardan birini oluşturmaktadır. Bu bölümde kendinizi ifade edebilir ve hesabınızla ilgili özet bilgilere yer verebilirsiniz. Burada önemli olan açıklamaların kısa ve anlaşılır olmasıdır. Meta açıklamasını oluşturacak olan açıklama bölümü twitter hesabının bilinirliğinde en önemli doldurulması gereken kısmı oluşturmaktadır.

Konum alanlarına sizin veya markanızla ilgili bir konum bilgisi varsa eklemeniz hesap bilgilerinizi güçlendirecektir. Bunun dışında link bölümlerine site adresini eklemeniz gerekmektedir. Adres ve iletişim bilgilerinin dolu olması yine twitter hesabınızı görünür kılan etmenlerden olacaktır.

Fazla sayıda etkileşimde olmak hesabınızı görünür kılacağından twitlerinizi kaliteli ve optimal seviyede tutmalısınız. Yapacağınız paylaşımlar markanız ile ilgili olacak ise burada paylaşılan içeriklerin hem kaliteli hem de görsel açıdan göz dolduran öğeler ile dolu olmasına özen göstermelisiniz. İçeriklerinizi fotoğraf yada video kullanarak paylaşma yoluna giderseniz çözünürlüğü ve çekim kalitesi yüksek öğeler arasından paylaşım yapmanız izlenme oranınızı yükseltecektir. Paylaşımlarda özgün olmak ve güncel topicleri takip etmek yine twitter hesabınızı görünür kılacak etmenlerden olacaktır.